Gastrik Bypass

Gastrik Bypass Nedir?

Gastrik bypass ameliyatında midenin büyük bir kısmı bypass edilerek küçük hacimli) bir mide bölümü hazırlanarak ince bağırsaklara eklenir.
Gastrik bypass ameliyatında diğer obezite cerrahisi ameliyatlarında olduğu gibi mide hacminin küçültülmesi hem de bağırsakların bir bölümünün devre dışı bırakılarak, tüketilen yiyeceklerin bir kısmının emilmeden atılması planlanır. Sonrasında hastalar hem daha az gıdayla tokluk hissi yaşar, hem de aldıkları gıdanın bir kısmı emilir.

Nasıl Uygulanıyor?

Gastrik bypass ameliyatı diğer obezite ameliyatları gibi genellikle laparoskopik(kapalı) yöntemle yapılır. Karın bölgesine açılan küçük kesilerden girilerek ameliyat gerçekleştirilir.
Gastrik bypass ameliyatı sonrası hastalar, küçük miktarlarda gıda alarak kolayca doygunluk hissine ulaşır ve bir süre sonra bu tokluk iştah kaybına dönüşür.
Toplam gıda alımı zamanla bu şekilde azalır. Yeni oluşturulan midenin küçülmüş boyutuna ve daha az gıda emilimine bağlı olarak, gerekli vitamin ve mineral desteklerin kullanımı için hekim ve diyetisyenlerin talimatlarının izlenmesi gerekir.
Böylece hasta sürekli kontrol edilerek vitamin ve mineral kaybı yaşamadan sağlıklı bir şekilde kilo verebilir.

500 +

Mutlu Hasta

10.000 +

Kilo Kaybı

Biz Sizi Arayalım